Třídíme drobné elektrozařízeníDatum konání:
31.10.2012

Náš penzion se ve spolupráci se společností ASEKOL rozhodl usnadnit personálu i hostům třídění malých vysloužilých elektrozařízení a baterií. Všechny staré kalkulačky, drobné počítačové a kancelářské vybavení, MP3 přehrávače putují do tohoto E-boxu, který je umístěn v zadní budově penzionu. Kolektivní systém ASEKOL následně zajistí zdarma odvoz a ekologickou likvidaci.   

Hlavním cílem vedle usnadnění třídění drobných elektrozařízení je také zvýšení množství sebraných malých spotřebičů. Ty totiž většinou končí v komunálním odpadu. Pokud se elektrospotřebič obsahující zdraví škodlivé materiály vyhodí spolu s běžným odpadem do popelnice, nedojde k jeho recyklaci, ale skončí na řízené skládce. Tak zcela zbytečně dochází k hromadění odpadu, který by mohl být znovu využit. Naopak pokud je elektrozařízení odevzdáno k recyklaci, je zajištěno, že drtivá většina vysloužilého spotřebiče bude opětovně využita. Šetří tak přírodní zdroje a životní prostředí. 

Všichni hosté mohou využít tohoto sběrného boxu k odložení drobných elektrospotřebičů, které jim v průběhu jejich pobytu u nás vypověděly službu. U E-boxu najdete plakát s informacemi, co do něj patří a co ne. Potřebujete-li poradit, neváhejte se informovat na recepci. 

Myslíme globálně, jednáme lokálně!


Česky English Deutsch

http://www.facebook.com/pages/Pension-u-Jakuba/206166996146361


http://pensionujakuba.cz/index.php?nid=3422&lid=cs&oid=412459

Napište nám

Návštěvnost stránek

486353